Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/arsan67/public_html/www.toprakalci.com.tr/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /home3/arsan67/public_html/www.toprakalci.com.tr/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/arsan67/public_html/www.toprakalci.com.tr/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /home3/arsan67/public_html/www.toprakalci.com.tr/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/arsan67/public_html/www.toprakalci.com.tr/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /home3/arsan67/public_html/www.toprakalci.com.tr/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
 alçıpan uygulama dekorasyon bölme duvar ve tavan uygulaması | Knauf alçı, alçıpan satış ve inşaat dekorasyon uygulama bayi.

Uygulama

levha uygulaması, 5×5 – 10×10 cm gibi ölçülerde ahşap çıtalar ya da özel galvanize çelik sac profillerden oluşturulan taşıyıcı iskelet üzerine levhaların vidalanarak sabitlenmesi sureti ile yapılır. Duvar giydirme uygulamalarında özel alçı karışımı ile yapıştırılarak da Alçı levha uygulaması yapılabilir.

Uygulama zorluğu ve metale göre daha az dayanıklı olması gibi nedenler ile ahşap taşıyıcı iskeletler günümüzde nadiren kullanılmaktadır. Taşıyıcı iskelet yapımında kullanılan metal profiller ve diğer yan malzemeler kullanım yerlerine göre farklı şekil ve özelliklerde üretilirler. Duvar taşıyıcı profiller, tavan taşıyıcı profiller, esnek – yay şekli alabilen profiller bunlardan bazılarıdır.

Özel bıçaklar ile kesilerek bağlanacağı yere uygun ölçüye getirilen levhalar taşıyıcı iskelet üzerine bu amaç için yapılmış vida makinesi, vida matkabı ya da vida sıkıcı olarak adlandırılan aletler ile sıkılan vidalar yardımı ile sabitlenir. Bu aletler yardımı ile kullanılması gereken çok sayıda vida son derece çabuk bir şekilde sıkılabilir.

Ev Duvar Kağıdı

Taşıyıcı iskelet üzerine Alçı levhaların sabitlenmesinin ardından levhaların ek yerleri ve vida başlarının açıkta kalan kısımları, camyünü ya da polyester liflerinden yapılan derz bantı olarak adlandırılan kuvvetlendirici bantlar ile güçlendirilir. Yapıştırılan derz bantlarının üzerleri ve var ise diğer boşluklar alçı ile macunlanarak düzgün bir yüzey elde edilir. Bu işlemlerin ardından yüzey zımparalanarak tamamen pürüzsüzleştirilir ve boya, duvar kağıdı veya diğer yüzey kaplamalarına hazır hale getirilir.

Ofis Dekorasyon

Rahat ve huzurlu çalışmak için şüphesiz çalıştığımız yerin bizi yansıtması çok önemlidir. Ofis sahibi olmayabilirsiniz ancak yinede çalıştığınız ortamda masanızı, ofis eşyalarınızı size ayrılmış kısımdaki parçaları bile kendinize göre dekore ederek çalışma performansınıza çok büyük katkı sağlayabilirsiniz.

Ofis dekorasyonu ve ofis mobilyalarında dikkat edilecek iki unsur önemlidir; birincisi rahatlık, ikincisi ise renk seçimidir.

Sonuçta günün büyük bölümünü ofiste geçiriyorsanız oturduğunuz sandalyeden çalıştığınız masaya kadar kullandığınız tüm mobilyaların sizi rahat ettirmesi önemlidir. Renklerde ofise girer girmez içinize huzur veren ve genellikle açık renkler olmalıdır.

Ofis Dekorasyonları

Ofisinizde modern çizgileri tercih ediyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta abartılı tasarımlarından kaçınmak olmalıdır. Abartılı tasarımlar kişiliğiniz hakkında ipuçları vermenize, yanlış seçimler ile yanlış anlaşılmanıza ya da gözünüzün bilgisayar ekranından kaymasına sebep olur. Ofisinize yapılan toplantılarda gündemden çok tasarımlarınız dikkati toplayabilir.

Bir ofis dekorasyonu için beklide en önemli konu oturacağınız masanın konumudur. Ofis dekore edilmeye başladığında ilk önce masanızın yeri ayarlanmalıdır. Masanızın mümkünde ışık alması en idealdir. Aksi takdirde kaleminizin gölgesi yazı yazdığınızda kağıda düşerek sizi rahatsız edebilir.

Ofis Dekor

Ofisinize yerleştireceğiniz kanepeler çok rahat olmalıdır. Gelen konukların fazla rahatlayarak, içlerinde koltuktan kalkmama arzusu uyanmasında, dolayısıyla görüşmelerinizin gereğinden fazla uzun sürmesine, konunun odak noktasının saparak verimsiz görüşmeler yapmanıza sebep olabileceği gibi sizin motivasyonunuzu da bozabilir. Ofiste kimse yokken de kanepenize gözünüz takılarak, sürekli rahatlama ve tatil yapma isteğinizin oluşmasına yol açabilir.

Özellikle brookerlar ya da ani iniş çıkışları sık tekrarlanan, yüksek stres gerektiren mesleklere sahip olanlar ofislerinde herhangi bir kazaya yol açmamak için cam masa vb cam eşyalar kullanmamalılar. Bu kişilerin ofislerinde ortada mümkün olduğunca az eşya aksesuar olmalıdır.

Ofisinizde çok fazla eşya olmamalı, kalabalık görüntü dikkatinizin sürekli olarak dağılmasına yol açar, sizin sürekli taze ve canlı kalmanıza engel olur.

Ofis Dekorasyonu

Ofisinizde çok ayna olmamalı, karşılıklı aynalar ofisi büyük gösterir ancak eşyaları da yansıtacağından kalabalık bir görüntü yaratır ve ruhunuzu sıkar.

Odanıza yerleştirdiğiniz tabloların yeri be desenleri doğru seçilmelidir. Odanıza görsel kalite katacağına inandığınız tablolar sizin görüş açınız dışında olmalıdır. Masanızın arkasında yer alan bir tablo ile istediğinizi yakalarken, karşınızda asılı bir tablo hayallere dalmanıza sebep olur.

Ofisinizde dikkat dağıtıcı ve saldırgan bir tutum yaratabilen kırmızı renk ile uykunuzu getirebilecek turuncu renkler kullanmamalısınız.

Ofislerde özellikle sakin renkler, pastel ve soğuk renkler; açık gri, açık sarı vb renkler kullanılmalıdır. Ofisinizde sarı objeler bilinç açar, muhasebe, bankacılık ya da ekonomi ile uğraşan kişilerin okudukları dosyaların ya da ekranlarının köşesinde sarı bir obje bulundurmaları sayıları daha rahat akıllarında tutmalarını sağlar.

Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Ofislerin aydınlatmaları çok mühimdir. Zaten tüm gün ekrana bakmaktan, dosya incelemekten yorulan gözlerinizi bir de aydınlatma yıpratmamalıdır. Aydınlatma mutlaka gözü yormayacak gün ışığı ampulleri kullanılmalıdır.

Aydınlatmada dikkat edilecek başka bir nokta da ışığın bilgisayar ekran ışığının önüne geçmemesi ve gözün yorulmamasının sağlanmasıdır.
Olması gereken daha loş bir aydınlatma da aynı etkilere sebep olur. Özellikle öğleden sonra uykunuzun gelmesine sebep olur.

Aydınlatma ve masanız kadar bütün gün vaktinizi geçirdiğiniz oturduğunuz koltuğunuz da önemlidir. Koltuğunuz sizi rahat ettirmeli ancak rehavete kapılmamanız için çok da rahat olmamalıdır. Ancak sağlığınız için belinizi çok iyi kavramalı ve uygun yükseklikte olmalıdır. Oturduğunuzda dirsekleriniz masa hizasına denk gelmelidir.

Ofis Dekorasyonu Örnekleri

Ofislerde işinizden bunaldığınızda rahatlamak için bilardo masası ya da dart bulundurabilirsiniz. Bu oyunları oynamak agresif duygularınızı atmanıza yardımcı olur.

Son olarak ofisinizde kalabalık yaratarak sizi strese sokabilecek yoğun objeleri kullanımından vazgeçmelisiniz. Ofislerinizin zemininde kullanacağınız zemin malzemeleri hakkında Yer Döşemeleri ve Zemin Kaplamaları Hakkında Faydalı Bilgiler yazımıza göz atınız.

Ofis Dekorasyon Örnekleri, Ofis Dekorasyonu Resimleri:

 

Modern Ofis Dekorasyonu

Duvar Kağıdı, Duvar Kağıtları Dekorasyon

Neden duvar kağıdı diye düşünürseniz;

Duvar kağıdı iyi korunarak uzun yıllar dayanıklı kalır. Vinyl (vinil) duvar kağıtları su geçirmez ve nemden etkilenmez. Duvar kağıdının uygulaması kolaydır, uygulama sırasında temizlik kolaylığı sağlar. Duvar kağıdını uygulaması kısa sürer, zamandan tasarruf edilir. Duvar kağıtlarının dekorasyon çeşitliliği vardır. Duvar kağıdı modellerinin akustik ve ses emicilik özelliği bulunur. Duvar kağıtları uygulama sırası ve sonrasında koku yapmaz. Duvar kağıdı modellerinin yırtılan veya bozulan yeri tamir etme olanağı vardır. Duvar dekorasyonunda zengin desen ve renk seçimine sahiptir. Ev ve işyerlerinizin dekorasyonunda en ekonomik seçenektir. Ses ve ısı yalıtımı özelliği vardır. Örtücü özelliği sayesinde duvarda oluşan çatlakları gizler. Uygulamada çevreyi kirletmez. Hazır üretilmiş bir malzeme olması nedeniyle kimyasal hiçbir salgısı yoktur. Yapıştırmada kullanılan tutkal ile aynı özelliktedir. Kullanım süreci uzundur. Tozu alınarak ve silinerek bu süre daha da uzatılabilir. Duvarı basit darbelerden koruyarak hoş görünmeyen zedelenmeleri engeller. Kurallarına göre uygun zemine uygulanmış kaliteli bir duvar kağıdının rahatlığını ve hoş görünümünü bir başka malzemeyle kıyaslamak mümkün değildir.
Duvar Kağıdı Dekorasyon Uzun yıllardır ev dekorasyonunda tercih edilmeyen duvar kağıtları yeni nesil tasarımlarla geri döndü. Klasik duvar kağıtları görsellikte artık tatmin edici değilse ve yenilik arıyorsanız tasarım ve modeller kişiye özel birçok alternatif duvar kağıtları modelleri sunulmakta.

Odalara göre duvar kağıdı modelleri seçimi hakkında birkaç püf noktası:

Salonlarınız için;
Canlı ve renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Örneğin duvarınızı koşan bir tavşan, kitap ve dergi desenleriyle süsleyebilirsiniz yada yakın çekim fotoğraflanmış çiçekler, taşlar veya balıklarla bakım gerektirmeyen bir akvaryum veya bahçe de yaratabilirsiniz.

Duvar Kağıtları Modelleri

Mutfağınız için;
Bulaşık makinesinin yanına tabakların yığıldığı bir model seçerek mekana espri katabilirsiniz.

Odalarınız için;
Duvarlarda kullanacağınız manzara fotoğrafları da odalarınızı daha geniş göstermenizi sağlayıp derinlik kazandıracaktır.

Balkonlarınız için;
Yeşillendirmek için vaktiniz yoksa balkon duvarlarınızda yerden çimlerin yükseldiği modellere yönelebilirsiniz ve ya çamaşır iplerinin olduğu desenler de balkonunuzu renklendirebilir.

İthal Duvar Kağıtları

Banyolarınız için;
Küvet başlarına seramik yerine daha uygun fiyat seçeneklerine sahip renkli duvar kağıtlarını uygulayabilirsiniz.

Bebek odaları için;
Sadece pembe ve mavi olmayan şirin karakterlerin bulunduğu modeller ilginç olabilir.

Duvar Kağıtları Dekorasyon

Yatak odalarınız için;
Çiçekli ve sade tasarımların yanı sıra tavanı gökyüzü veya uzay modelleriyle kaplayarak güne uyanabilirsiniz.

Yaşam alanlarınıza uygulayacağınız duvar kağıtları modellerine karar verirken internet üzerindeki duvar kağıdı görüntüleri fotoğraf çekimi olduğu için renk tonlarında farklılık olabilir buna dikkat ediniz.

 

Duvar kağıdı duvar kaplamaları uygulamalarında hoş ve dekoratif görünüme kavuşturmada duvar kağıdı, boyadan sonraki aşamadır. Duvar kağıtlarının modayla ilgisi, renk, desen ve farklı tasarım uygulamalarında zamanla gelişen estetik duygulara hitap etmesi ve teknolojinin gelişimidir. Duvar kağıdı uygulandıktan sonra uzun süre kullanılacak bir üründür. Satıcıların, ustaların ve kullanıcıların bu konuda titiz davranması gerekir.

 

Dekorasyonda iyi fikirlere, ilham veren çözümlere hepimizin ihtiyacı var. Bazen bir ufak fikir, dekorasyonunuzu baştan sona değiştirecek muhteşem bir gelişmeye yol açar.

Dekorasyon Duvar Kağıtları Uygulama Örnekleri :

 

Duvar Kağıtları Ev Dekorasyon

 

 

 

Banyo Dekorasyon

Islak zemin mekanlarından biri olan banyoyu yenilerken önceliği vereceğiniz unsur, banyonun su yalıtımı, tesisatı ve havalandırmasının gözden geçirilmesidir. Bittiğini sandığınız banyo dekorasyonundan sonra kontrol edilmeyen su kaçakları sizi büyük mali külfet altına sokabilir. Daha sonra banyo vitrifiyeleri uygun yerlere, uygun mesafelerde yerleştirilmelidir. Her sene eğilimler değişse de, banyo seramikleri evin konseptine uygun seçilmelidir. Banyo seramikleri veya zemin döşemeleri sıklıkla yapılabilecek dekoratif unsurlar değildir. Banyonuzda dikkat edilecek nokta, küçük banyoları büyük göstermek amacıyla açık tonlu ve küçük ebatlı seramiklere gidilmesidir.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyonuz ufak, neyi nereye koyacağınıza karar veremiyorsanız. Size tavsiyemiz duşun olduğu yerde en azından aynı duş gideri gibi bir gider yapıp kendi bulunduğu ön cephesine de duş kabini kapısını yapmanızdır. Böylece istediğiniz zaman lavaboda elinizi yüzünüzü yıkarken duş alacağınız zamanda klozetin bulunduğu yeri de duş alırken kullanabilirsiniz.

 

Banyolarımızdaki elektrikli aletlerin başında çamaşır makinası geliyor. Çamaşır makinesini genellikle bir köşeye yaklaştırmakta yarar var. Ya da banyo dolabı kullanacaksak çok güzel tasarımlarla çamaşır makinesini banyo tezgahının altına dolap şeklinde yerleştirmekte mümkündür. Banyo duvar kaplama malzemelerinin başında seramik ve döşenmeli kaplama malzemeleri gelmektedir. Bunun yanında son zamanlarda tutulan vinil esaslı duvar kağıtları da bu alanda yer almaktadır. Banyonun konumu, ışık durumuna göre de farklılık gösteren birçok renk, desen ya da tipte kaplama malzemeleri tercih edilebilir. Son zamanlarda 30×60 cm’lik ebatlarda döşemeler kullanılmaya başlansa bile banyonun küçük boyutlarda olması durumunda daha küçük ebatları tercih etmemiz dekorasyon eve alana genişlik havası katmak açısından daha uygun olacaktır.

Yer Döşemeleri

Banyonun aydınlatmasını düşünürken doğal olarak ilk önce ortamın aldığı gün ışığına bakılması gerekir. Fakat genellikle banyolar diğer odalara göre daha az ışık alan yerler olduğu için daha çok yapay ışıkla aydınlatılır. Genel olarak banyolarda tavan lambalarla ya da aynaların yanında gömülü bulunan local lambalarla sağlanılır. Fakat ayna kullanımında ışıktan daha rahat yararlanabilmek için kenarlardan gelen ışıklı sistemler tercih etmek daha yararlı olacaktır. Ayrıca aynaların yansıtma özelliğinden dolayı ayna kenarlarındaki ışıklarla daha az ışık kaynağı ile banyonuzu tamamıyla aydınlatabilirsiniz. Eğer tercihiniz tavan aydınlatmalarından yana ise spot lambaları kullanmak dekorasyon açısından daha görsel bir hava sunacaktır. Ayrıca banyonuzu parlayıp, sönen türde ki aydınlatma yöntemleriyle de değişik havalara büründürebilirsiniz.

 

 

 

Yer Döşemeleri ve Zemin Kaplamaları Hakkında Faydalı Bilgiler

Zemin KaplamalarıModern dekorasyonlarda artık özellikle istenmediği takdirde çok fazla halı kullanılmıyor. Klasik halıların yerini çok çeşitli malzemelerden farklı özellikte zemin kaplamaları aldı. Zeminlerde en çok özel motifli, desenli veya geometrik şekilli karo malzemeler kullanılmakta artık. Zemin döşemelerinin çeşit zenginliği her dekorasyon tarzına uyum sağlarken farklı görsellikte mekânlar da oluşturuyor.

Ahşap Kaplama: Ahşap duvar ve tavan kaplamaları odaları daha sıcak ve konforlu hale getirir. Profiller masif ahşaptan oluşur. Ham, mumlu, laklı, cilalı vb. farklı çeşitleri vardır. Profillerle paneller arasındaki düşey birleşimler alanınızı yüksek gösterir, yatay ya da çapraz (diyagonal) döşenen duvar kaplamaları ise daha genişmiş gibi durur. Oluklu levhalardan ahşap kaplama yapmak isterseniz; özellikle girişlere ve banyolara önem kazandırır ve daha aydınlık gösterir.

Duvar Kağıdı Modelleri

Döşeme Tahtaları: Döşeme tahtalarının elemanları, birbiri üzerine dik açılı olarak tutkallanmış en az 3 kattan oluşmuştur. Kolay kolay deforme olmazlar. En üst tabakası ise sağlam ve sert tahtadan oluşur. Tahtanın seçimi isteğe bağlıdır. Döşeme tahtalarının bazı çeşitleri; meşe, kayın, huşağacı, dişbudak ve çınardır. Döşeme tahtaları için ham beton zemin üzerine yapılmadan önce alt zemin hazırlanmalıdır.

Parke: Parke yer döşemeleri için öncelikle yerin zemini çok önemlidir. Yerin düzgünlüğü kontrol edilmelidir. Zemin her yerde düzse sonuç mükemmel olacaktır. Yer üzerinde engebeler varsa, zemini öncelikle tesviye etmelisiniz.

Banyo Dekorasyonu

Çatlakların Doldurulması: Duvar kağıdını sökmek, düvel delikleri, derin çatlaklar. Bunları tamir yapmadan önce elektrik süpürgesi yardımı ile o yerleri iyice temizleyin. Daha sonra piyasada satılan özel spatül macununu uygulayın. Ancak bu işlemi yaparken uygulama yapılan zeminin veya duvarın kuru ve temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Macun nemli iken hemen bir spatül ile düzleyin. Çatlaklar büyükse o zaman hızlı donan çimento uygulamanız daha iyi sonuç verecektir.

Cilalama: Ahşabı cilalamadan önce iyice temizleyin. Toz, tutkal, kir ve reçine lekelerini ılık su ile çıkartabilirsiniz. İnatçı lekeler için terebentin tuzu iyi bir çözücüdür. Tahtayı temizlerken damarları yönünde temizleyin ve boyayın. Daha iyi sonuç alınır. Temizleme işlemi sırasında her yerin aynı ölçüde nemlenmesine, ıslanmasına dikkat edin. İyice kuruduktan sonra zımpara işlemi yapılmalıdır. Zımpara tozu da iyice temizlendikten sonra ahşabınız cilaya hazır demektir. Mümkünse işlemi süratle yapın ve doyurarak sürün.

Banyo Dekorasyon

Vernikleme: Akrilik, doğal reçine ve sentetik reçine olarak 3 çeşit vernik bulunur. Nerede kullanacağınız önemlidir. İşlemi yapacağınız yeri veya cismi satıcıya söylerseniz sizi yönlendirecektir. Her şeyden önce temiz bir yüzey hazırlamalısınız. Birkaç kat halinde uygulama yaparsanız daha iyi bir çözüm alırsınız. Kutunun üzerindeki talimatlara dikkatle uyulması gerekir. İyice karıştırılan vernik fırçası boyaya batırılırken fırçanın kıl yüksekliğinin üçte birine kadar batırılır. Vernik uygulanacak zemine yan şeritler halinde sürülmelidir.